Lengvi pratimai – lengvesniam gimdymui. 9-as nėštumo mėnesis.

 

 

Tikriausiai visi žino, kaip kiekvienam žmogui svarbu palaikyti fizinę formą, ne išimtis ir nėštumo periodas.

Įsivaizduokite, jog po ilgos pertraukos jūs vėl užsirašėte į sporto klubą. Tebunie, tai joga pradedantiesiems. Kaip jūs jausitės po pirmo užsiėmimo? Tikriausiai taip, lyg jus būtų pervažiavusi mašina – raumenys sopa, pajudėt negali… o rodos nieko tokio ir nedarei… Tačiau po kelių treniruočių šie pojūčiai slopsta – kūnas pripranta ir reaguoja jau visai kitaip.

Artėjant gimdymo terminui moters kūne keičiasi hormonų pusiausvyra. To pasekoje dubens kaulai tampa paslankesni, o tai labai svarbu sėkmingam ir greitam kūdikio gimimui.

Šiandien daugelio mūsų gyvenimo būdas yra gan statiškas, todėl svarbu kūną paruošti. Ypač jei nenorime to “sudaužyto kūno” pojūčio po gimdymo. Juk tai ir taip nelengvas periodas, kai reikia mokytis naujo gyvenimo ritmo, pasitikti naujus iššūkius. Gera savijauta – reikalinga kaip niekada!

Štai keletas paprastų pratimų, kuriuos galima daryti namuose. Jie padės kūnui priminti, ką jis gali. Atėjus laikui – kūnas instinktyviai reaguos į vaisiaus poreikį, judėdamas atitinkamai. O kadangi judesiai jau bus pažįstami ir gerai atidirbti – savijauta po gimdymo bus daug geresnė.

Sukite klubais – bent po 10 kartų per dieną į visas puses – kairę, dešinę, aštuonetuku. Maišote sriubą – sukite klubais, iššgirdote gerą dainą – sukite klubais. Tenka ilgai sėdėti prie kompiuterio – rinkitės fitneso kamuolį vietoj kėdės ir sukite klubais. Arba įsigykite pusiausvyros pagalvėlę – ją galima pasidėti tiesiai ant kėdės kur bebūtumėte! Dėl savo kompaktiškumo ji gali būti ypač naudinga gimdymo metu – ypač jei žinote, jog pagalbininkų gimdymo metu nebus.

Apsukite kėdę – bent 15 minučių per dieną apsukite kėdę atlošu į priekį ir sėdėkite atsirėmusi rankomis į jį. Pusryčiaujate – apsukite kėdę, geriate kavą su vyru – apsukite kėdę. Ši poza puikiai tinka ir duše (su plastmasine kėde), kai nėštumo gale taip sunku ilgai stovėti. Beje, tai puiki priemonė sąrėmių skausmui mažinti, jei gimdymo palatoje yra dušas. Kartu su pusiausvyros pagalvėle – iš viso nuostabu!

Žemos kėdės* – suolelis, kelmelis, laiptelis, žema kėdė – pasėdėkite taip kasdien nors po 15 minučių. Išskėstomis kojomis, kai kojų pirštai žiūri į šonus. Taip kūdikiui bus “atidaryta” viršutinė dubens dalis – jam bus lengviau teisingai įsistatyti.

* Šio pratimo nerekomenduojama daryti toms, kurių mažyliai “sėdi” t.y. yra patvirtinta sėdmenų, o ne galvos pirmeiga.

Asimetrija – nors kartą per dieną užlipkite ir nulipkite laiptais. Stovėdamos, užkelkite vieną koją ant aukštesnio paviršiaus. Namuose, pasidėkite kėdę ar taburetę šone ir uždėkite vieną koją ant jos – lengvai pajudėkite, iki malonaus tempimo. Tie patys pratimai gali praversti ir sąrėmių metu.

Ropokite – namuose ar kur kitur, ant minkšto paviršiaus. Reikia surinkti ant grindų išmėtytus daiktus – stenkitės tai daryti ropomis. Galima ant keturių – remiantis keliais, galima ir ant dviejų – prisilaikant rankomis. Šie judesiai padeda kūdikiui tinkamai įsistatyti, o gimdymo metu – judėti gimdymo kanalais. Puiku, jei kūnas pripranta juos daryti iš anksto.

Sukite klubus ant keturių – remiantis rankomis į paviršių nuo alkūnės iki plaštakos. Patogiausia daryti lovoje, ant sofos ar ant kilimėlio. Bent po 10 kartų per dieną į visas puses – kairę, dešinę, aštuonetuku. Tai taip pat puikus būdas palengvinti sąrėmių skausmus.

Judėkite! Šokite! Švytėkite!

Lengvo Jums gimdymo!

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s